Одним з найбільш вигідних транспортних засобів для перевезення врожаю з поля на елеватор чи різних сипучих речовин є зерновоз. Такі авто є досить популярними, оскільки вирізняються високою адаптивністю до українських доріг, доступними цінами на запчастини та порівняно невисокою ціною.
Як обрати оптимальну модель зерновоза
Обираючи, яку модель зерновоза купити, слід враховувати такі параметри:
-
відповідний тип кузова: на сайті компанії «Автек» можна підібрати вантажівку, автопоїзд з подвійним кузовом в зчепленні, самоскид чи зерновоз-цистерну;
-
висоту бортів: зерновоз може мати висоту борту до 3 метрів.
Купуючи зерновоз, необхідно виходити з умов експлуатації техніки та маршрутів, по яких може здійснюватися транспортування. Для перевезення зерна в місце призначення краще купити техніку з подвійним кузовом. Це дозволить перевозити великі об’єми вантажів і легко переміщуватися на терміналах.
Якщо потрібно транспортувати зернові культури з полів, то краще купити зерновоз-самоскид. Це надає можливість перевозити необхідну кількість вантажу та підвищить прохідність самого транспортного засобу. Якщо порівняти з тракторами, які можна використовувати для перевезення зернових, то вони мають колісну формулу 2/4, а в зерновозах – 6/4. Відповідно дві ходових осі на зерновозі, краще ніж одна.
Вимоги до зерновоза при виборі моделі
Кузов вантажівки має бути добре структурованим і герметичним, щоб уникнути втрат зерна, він також повинен належним чином розміщувати ящики, мішки та тюки, щоб вантаж залишався захищеним і організованим протягом усього шляху.
-
По-перше, щоб купити зерновоз, необхідні розміри. Характеристики та вантажність техніки є дуже важливими факторами, які потрібно враховувати, обираючи її для купівлі.
-
По-друге, способи розвантажування. Як правило, на елеваторах встановлюють або спеціальні рампи для підіймання транспорту для вивантаження, або необмежену висоту для того, щоб підняти кузов зерновоза. В невеликих господарствах можуть висипати зернові або сипучі матеріали безпосередньо на підлогу складу. В таких приміщеннях-складах підняти кузов неможливо. Натомість автопоїзд легко кидає тіло в будь-якому напрямку.
Ринок зараз пропонує безліч варіантів об’єму кузова – 40–60 м3. Необхідно пам'ятати, в Україні встановлено обмеження максимально допустимої ваги – 40 800 кілограмів. Тому можна купити зерновоз об’ємом і 80 м3, але його маса з вантажем не повинна перевищувати допустиму законодавством вагу.
При об’ємі 60 м3 з повним завантаженням ТЗ його вага становитиме 30 тонн, плюс маса зчіпки «фура + причіп» – близько 20 тонн. Тому загальна маса зерновоза становитиме близько 50 тонн, а за таке порушення законодавства потрібно буде сплатити штраф.